Get Adobe Flash player

 

Nordic Group – žurnāla „Kapitāls” decembra numurā!

 

 

 

Biznesa apmācības:

MADE IN LATVIA

 

Mūsdienu sabiedrībā apmācības uzņēmums ir neatņemama mūsdienīgi attīstīta cilvēka dzīves sastāvdaļa. To var salīdzināt ar neatliekamo palīdzību, ugunsdzēsēju, ārstu, skolotāju un pat ar draugu. 90. gados biznesa apmācības bija kaut kas neparasts, pat eksotisks, taču mūsdienās – neatņemams dzīves un attīstības instruments. Pēdējā laikā ir novērojama spilgta tendence – personīgās izaugsmes vēlme. Darbinieks vēlas augt kopā ar uzņēmumu,viņš nevēlas, lai viņu vienkārši dresētu, viņam ir svarīgi, lai viņā saskatītu PERSONĪBU

 

Nenoliedzami, mūsdienās pastāv daudzi vēlamā rezultāta sasniegšanas instrumenti, bet kā trāpīt mērķī – izvēlēties pareizo?

Klasiskās apmācības stiprās puses ir to būtība, teorija, prasmes. Apmācības spēles ļauj īsā laikā iestrādāt prasmes,pārbaudīt apmācību, novērot komandas cilvēku savstarpējo mijiedarbību. Latvijā izstrādāta biznesa apmācība risina konkrētus uzņēmuma uzdevumus un apmierina uzņēmuma un tā darbinieku vajadzības.

NORDIC nepārtraukti atrodas kustībā un visa jaunā, interesantā, efektīvu rezultātu

nodrošinošā meklējumos. Par to arī parunāsim vairāk…


Jānis Grāvītis,viens no idejiskajiem NORDIC tēviem, kurš šobrīd raksta doktora darbu par apmācības spēlēm pedagoģijā. NORDIC nepārtraukti nodarbojas ar inovācijām, nevis vienkārši strādā ar klasiskajām programmām.Kādēļ tā?

 Tas, kas šodien ir klasika, rīt jau būs vēsture. Tādēļ, nodarbojoties ar inovācijām, mēs virzāmies uz priekšu.

Vai ir viegli izstrādāt spēles?

Vienlaikus gan viegli, gan grūti. Viegli,jo mēs darām to, un tas mums patīk. Grūti– tādēļ, ka mēs izstrādājam kaut ko jaunu, nezināmu. Mūsdienās ir nepieciešama liela drosme un nekaunība – labā nozīmē,lai piedāvātu tirgū ko jaunu un neparastu.

Kas spēļu izstrādē ir pats galvenais?

Nenoliedzami – tā ir ideja. Mūsu spēlēm parasti ir trīs sastāvdaļas: teorija, azarta mehānisms (lai spēli būti interesanti spēlēt) un labs dizains.

Kas ir jūsu spēļu mērķa auditorija?

Pilnīgi visas biznesa jomas. Tāpat mēs izstrādājam un radām arī skolēnu apmācības spēles (izglītības sistēma), psihoterapeitiskās, jaunatnes spēles un ātras un efektīvas svešvalodu apguves spēles.


Ieva Saulīte,NORDIC apmācības spēļu izstrādātāja un biznesa trenere.

 Kur jūs izstrādājat apmācības spēles?

 Pilnīgi visas mūsu spēles mēs izstrādājam patstāvīgi tepat, Latvijā. Mums ir izstrādātāju grupa. Katra spēle tiek izstrādāta vai nu pēc mūsu skatījuma,vai pēc īpaša klienta pieprasījuma,kam ir konkrēti mērķi. Izstrādātāji izveido spēles koncepciju, mūsu komandā ir arī dizaineri, kas rūpīgi izstrādā mūsu produktuvizuālo izskatu. Vēlāk mēs spēli testējam,novēršam trūkumus un vienmēr turam roku uz pulsa, lai spēle nodrošinātu izvirzīto mērķu sasniegšanu.

Kāds ir vienas spēles ilgums?

 Tas ir atkarīgs no spēles mērķa un kategorijas. Ir gan 3–4, 4–6 stundu, gan arī 2 un 3 dienu pasākumu spēles.

Vai tev labāk patīk vadīt klasiskās apmācības vai biznesa spēles?

Biznesa spēles. Jo tajās cilvēki mācās no pieredzes. Pati esmu to piedzīvojusi ne reizi vien. Šādi mācās mani bērni, un tas ir pats ātrākais un efektīvākais apmācības veids.Mums, pieaugušajiem, bieži vien šķiet, ka mēs esam tik gudri un varam mācīties,tikai lasot grāmatas utt. Taču patiesībā tas tā nenotiek. Lielākā daļa tomēr mācās no dzīves pieredzes.

Par kādiem saviem jaunumiem vari pastāstīt?

 Tā ir spēle par uzņēmuma vērtībām Dzīvās vērtības, ar kuras palīdzību ir iespējams atdzīvināt vērtības un iekļaut tās darbinieku dzīvē. Spēle Zelta resurss ir par darbu ar personālu: kāds ir apmācības mērķis; cik spēcīga ir komanda; vai pareizi sadalīti resursi – ar vajadzīgajiem cilvēkiempareizajās darbavietās? Vēl viens jaunums –spēle Situācijas pirāts: vadītāju spēle par situatīvo vadību, pareizu vajadzīgo cilvēku izvēli konkrēta uzdevuma izpildei. Amulets ir radoša spēle par inovatīvo domāšanu,tā ir paredzēta jebkuram cilvēkam un liek cilvēkiem aizdomāties, izejot no ierastajiem rāmjiem. Ir arī vairākas komandas veidošanas spēles.


Valdis Puriņš,NORDIC biznesa treneris.

Kādas ir apmācību uzņēmuma NORDIC īpatnības?

Mūsu stiprā puse: mēs spējam saprast uzņēmuma un organizācijas vajadzības un reālo problemātiku, izvēlēties pareizo vajadzību apmierināšanas instrumentu un nodrošināt rezultātu. Mums ir daudz instrumentu un tie, nenoliedzami, ir ļoti labi izstrādāti. NORDIC biznesa treneri ir pastāvīgi augoši cilvēki. Nepārtraukta pašapmācība un pašizaugsme: apmācot citus, vispirms jau mācāmies mēs paši, mācāmies arī kopā ar mūsu klientiem.

Kādas ir klasiskās apmācības stiprāspuses?

 Uztveres dziļums. Mūsu klienti to komentē šādi: „Jūs spējat izprast mūsu problemātiku un strādāt ar to apmācības laikā.”Ne visas problēmas tiek atklāti paziņotas,mēs uzmanīgi un toleranti strādājam unpalīdzam cilvēkiem atrast pareizos risinājumus.20 gadu laikā mēs esam kļuvuši pietiekami stipri, lai kvalitatīvi apmācītu jaunos darbiniekus un nodrošinātu tiem šo prasmju vadības instrumentus.

Kādas ir biznesa apmācības spēļu stiprās puses?

 Ir cilvēki, kam patīk skriet. Taču nedaudziem desmit kilometru distances noskriešana sniedz gandarījumu. Futbolu spēlēt patīk daudz vairāk. Futbolā, to nepamanot,cilvēki noskrien to pašu desmitkilometru distanci. Atšķirība ir attieksmē:spēles ļauj viegli un nepiespiesti apgūt prasmes nedomājot un nesaspringstot. Tās nodrošina pasniegšanas vieglumu, un tām ir noteikumi: nevis treneris, bet pati spēle diktē, kas ir jādara.Spēle – tas ir neitrāls kvalitatīvs skolotājs!

Kādi ir NORDIC jaunumi?

 Daudzi mūsu uzņēmuma cilvēki personīgās izaugsmes ietvaros nodarbojas ar alpīnismu. Sākot ar nākamo gadu, mēs ieviešam jaunu produktu kategoriju – tā ir apmācība īstos kalnos. Mēs jau veicām pirmās līdzīgās apmācības – komandu un līderu. Cilvēki no dažādām valstīm un uzņēmumiem apvienojas komandās, laiuzkāptu kalnos…


Jānis Rullers,KRONUS lieloklientu vadītājs

Kādēļ izvēlējāties NORDIC apmācību?

KRONUS ir viens no savas nozares Eiropas līderiem,un mēs zinām to, ka apmācība un sekošana jaunākajām zināšanu un prasmju attīstības tendencēm padara mūs konkurētspējīgus pasaules tirgū. Mēs pievēršam īpašu vērību apmācības uzņēmuma izvēlei, tieši tādēļ mēs izvēlējāmies NORDIC. Klasisko pārdošanas apmācības treniņu, kuru arī es apmeklēju, vadīja Valdis Puriņš. Pirmais iespaids bija dabisks un īsts. Līdz šim es esmu daudz mācījies, taču, iepazīstoties ar NORDIC, uz mani vislielāko iespaidu atstāja spēcīgais treneris, kas līdz beigām saglabāja savu cilvēciskumu. Man patika tas, ka katram trenerim ir sava pieeja, viņi visi ir dažādi, bet vienlaikus – interesanti,dziļi cilvēki, patiesi un spējīgi nodot dzīves prasmes. Es uzskatu: ja uzņēmumam ir bizness– treneri, kas sasniedz savus mērķus,aug un pāriet uz jaunu līmeni un vienlaikus saglabā cilvēciskumu, tad tas ir vērtīgs un pareizs uzņēmums.Te ne tikai vienkārši māca to, kas ir jādara un kas nav jādara, lai būtu veiksmīgi,bet arī daudz dziļākās kategorijās: sevis apzināšanās un personīgā lēmuma pieņemšana attīstīties, atbildības uzņemšanās par savu dzīvi, profesiju, darbu, komandu. Cilvēks pats sev sāk izvirzīt lielus mērķus un saprot, kā uz tiem virzīties un gūt sekmes. NORDIC – tas ir pirmais un pagaidām vienīgais uzņēmums, kam izdevās mūs tiešām labā nozīmē pārsteigt. Pateicoties šai apmācībai, mūsu kolektīvs piedzīvoja apbrīnojamas pārmaiņas.

Kas ir mainījies pēc apmācības?

 Pats lielākais pluss ir tas, ka es ieraudzīju savus kolēģus no citas puses, vienkārši kā cilvēkus, nevis strādājošus robotus. Daudzus es sāku saprast un uztvert citādi. Sapratu to, kādēļ cilvēks reaģē uz kādu situāciju tieši šādi. Mainījās kolektīva atmosfēra,mēs satuvinājāmies kā komanda, kļuvām draudzīgi un kaujas spējīgi – mums to izdevās sasniegt tikai NORDIC treniņos. Šī apmācība bija spēcīgs motivētājs, turpmākās darbības virzītājs reālajā dzīvē. NORDIC instrumenti palīdz mainīt domāšanu un tādējādi arī dzīves kvalitāti. Es esmu pilnīgi pārliecināts par to, ka mūsu uzņēmumam ir jāturpina apmācība un jāattīstās kopā ar NORDIC profesionāļiem.


Juris Grīnvalds,SAKRET komercdirektors

 Kādēļ nākamajai apmācībai jūs izvēlējāties biznesa spēli?

Tā kā mums bija veiksmīga un rezultatīva apmācības pieredze NORDIC, mēs vērsāmies pie biznesa trenera, izsakot vēlmi atjaunot un uzlabot savas pārdošanas iemaņas.Valdis piedāvāja izspēlēt pārdošanas apmācību spēli Pārrunu pavēlnieks. Mums tas bija kaut kas jauns un interesants. Tā kā mums bija labas attiecības un savstarpējā uzticēšanās, mēs ar prieku piekritām izspēlēt šo spēli. Savstarpējai uzticībai ir liela nozīme mūsu darbā: ja pārbaudīts piegādātājs saka, ka tā ir laba lieta, mēs to pieņemam (smaida).

Kādi ir iespaidi par spēli?

 Struktūra un spēles gaita, kā arī apmācības process un iegūtās iemaņas – tas bija tieši tas, ko mēs vēlējāmies no saviem pārdevējiem.Spēle ir neparasta un nav vienkārša,un tas padara to interesantāku un vērtīgāku. Neteikšu, ka procesa laikā viss bija gludi. Daži dalībnieki pamatīgi pabojāja savus nervus un piedzīvoja labu sapurināšanu,ieraugot daudz ko, kas reālajā dzīvē bieži vien paliek nepamanīts, it īpaši mūsos pašos. Galu galā mēs to pabeidzām uz pozitīvas nots un ieraudzījām izeju no dažādām situācijām, pieņēmām lēmumu, kā dzīvot un strādāt tālāk.Tieši biznesa spēle ļauj trenēt iemaņas un izdarīt secinājumus. Spēles apjoms ir ļoti liels, nav laika garlaikoties, treniņa laikā nākas arī diezgan daudz strādāt.Vēlāk mums radās doma atkārtot šo spēli Igaunijā. Mēs tā arī izdarījām, un atkal rezultāts bija pozitīvs un komanda – apmierināta.Nesen mēs novadījām Pārrunu pavēlnieku Lietuvā. Pasākums bija diezgan aizraujošs un interesants, šoreiz spēle bija vēl dinamiskāka un azartiskāka. Visi bija ļoti apmierināti, un mēs ceram, ka mūsu darbinieki spēs izmantot iegūtās prasmes savā turpmākajā dzīvē.

Kam jūs rekomendējat izspēlēt šo spēli?

Mazajiem un lielajiem uzņēmumiem un salīdzinoši jauniem kolektīviem. Tā ir iespējams īsā laikā sasniegt vairākus mērķus:vienlaikus veikt labu komandas treniņu– TEAMBUILDING, kā arī iestrādāt nepieciešamās pārdošanas iemaņas, atrast un pieņemt lēmumu par daudziem jautājumiem. Azarts, komunikācija un efektīvas pārdošanas metodes ir pietiekami spilgta un vērtīga šīs spēles buķete.Vēlos atzīmēt to, ka NORDIC izstrādātāji ir lieli malači, ka izdomāja šo spēli. Man patīk šis universālais instruments – tas darbojas un jebkurā valstī nodrošina rezultātu jebkurai tautai un jebkuram kolektīvam.

 

 

Aktuāli

Stratēģija, komanda, finanses
Izproti līderību
Laika plānošanai uzņēmumā
Laika plānošanas uzlabošanai
Lēmumu pieņemšanas prasmēm
KLIMATA UZLABOŠANA KOLEKTĪVĀ
Veiksmei biznesa pārrunās
Praktiskā komandas veidošanas spēle
Pārdošanas prasmju uzlabošanai
Izproti savas spējas

NTI Efektivitātes mēnešraksts
Tas sniegs jums praktiskus padomus, kā paaugstināt efektivitāti, uzlabojot vadības, līderības, pārrunu, pārdošanas, personiskā darba organizācijas u.c. prasmes, kā arī informāciju par NTI jaunumiem un piedāvājumiem apmācību jomā.
 
 

Par mums   |   Semināru programmas   |   Lietišķās apmācību spēles   |   Pakalpojumi   |   Kontakti